Baigę šią programą studentai gebės:
• savarankiškai kurti naujomis technologijomis paremtą meną: foto, video, garso, kompiuterinės grafikos, multimedija meno kūrinius;
• inicijuoti ir valdyti kūrybinius audiovizualinio meno projektus;
• taikyti kūrybinius įgūdžius plataus profilio veikloje, susijusioje su kultūrinėmis bei kūrybinėmis industrijomis;
• suvokti ir kritiškai vertinti naujausias meno tendencijas, kultūros ir kūrybinių industrijų kontekstus;
• kūrybiškai pritaikyti praktinėje-meninėje veikloje plačias universitetinio išsilavinimo žinias;
• veikti kūrybiškai, prisitaikant prie kintančių technologinių ir kitų kontekstų bei aplinkų.
Tarptautinių mainų galimybės
Estija, Ispanija, Lenkija.
Tolimesnių studijų ir karjeros galimybės
Įgiję audiovizualinio meno bakalauro kvalifikaciją asmenys gali:
• savarankiškai užsiimti naujųjų medijų meno praktika;
• savarankiškai užsiimti kūrybinių projektų, susijusių su medijų menu, inicijavimu ir valdymu;
• dirbti medijų meno kuratoriumi ir projektų, susijusių su naujosiomis medijomis, vadovu įvairiose kultūrinėse (muziejai, teatrai, kultūros paveldo ir turizmo organizacijos, bibliotekos) ir kūrybinėse (reklama, dizainas, leidyba, vaizduojamieji ir atlikimo menai, informacinės aplinkos kūryba, TV bei radio programos) industrijose;
• dirbti kūrybiniu darbuotoju tose valstybinėse kultūros įstaigose ir privačiose kompanijose (viešosios komunikacijos, reklamos, skaitmeninio dizaino), kur reikalingas kūrybiškas santykis su audiovizualine medžiaga;
• mokyti medijų meno pagrindų (išklausius papildomus pedagogikos kursus), dirbant pedagoginį darbą edukacinėse programose arba tradicinėse edukacijos įstaigose (pvz. dailės, muzikos mokyklose);
• stoti į audiovizualinio meno krypties magistrantūrą kitose Lietuvos ir užsienio akademinėse institucijose.
Praktikos apibūdinimas
Studijų procese numatyta profesijos praktika vykdoma dviem etapais. Pažintinė praktika (pirmasis studijų semestras) yra skirta praktiniam susipažinimui su įvairiomis sritimis, kuriose naudojamos naujosios medijos bei žymiausiaisiais Lietuvos medijų meno atstovais. Priešdiplominės praktikos (septintasis studijų semestras) metu studentai turi pasirinkti konkrečią medijų meno sritį (foto, video, kompiuterinė grafika, garso menas ir pan.) ir atlikti praktinį darbą su šia sritimi susijusioje institucijoje arba menininko laboratorijoje. Priešdiplominė praktika yra skirta studento pasiruošimui baigiamajam kūrybiniam projektui ir savarankiškai profesinei veiklai.
Baigiamasis egzaminas
Studijų programa baigiama bakalauro darbu. Baigiamąjį darbą (kūrybinį projektą) sudaro teorinė ir praktinė dalys. Teorinėje dalyje pateikiamas išsamus kūrybinio projekto aprašas (idėjos ir pasirinkto įgyvendinimo būdo pagrindimas). Praktinėje dalyje pristatomas studento savarankiškai sukurtas medijų meno (foto, video, garso, kompiuterinės grafikos, multimedia, kt.) kūrinys. Baigiamasis kūrybinis projektas pristatomas ir ginamas viešai. Jį vertina komisija, sudaryta iš universiteto dėstytojų ir kitų tos krypties mokslininkų bei menininkų. Baigusiajam studijas suteikiamas audiovizualinio meno bakalauro kvalifikacinis laipsnis.
Noriu studijuoti
____________________________________________________________________________________
Interaktyvus tinklo dizainas
Priėmimo sąlygos
Studentų priėmimas į bakalauro studijų programą Interaktyvus tinklo dizainas bus vykdomas Bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas (LAMA BPO) tvarka (žr. internete: http://www.vdu.lt/priemimas ir http://www.lamabpo.lt).
Studijuoti Interaktyvųjį tinklo dizainą bus priimami asmenys įgiję vidurinį išsilavinimą. Konkursinį balą sudarys stojamasis egzaminas (meninių gebėjimų patikrinimas), lietuvių kalbos ir užsienio kalbos pažymiai.
Remiantis 2010 m. reikalavimais, priėmimo konkursinio balo sandaroje naudojami stojamojo egzamino (0,7 svertinis koeficientas), lietuvių kalbos brandos egzamino (0,2 svertinis koeficientas) ir užsienio kalbos metinis (0,1 svertinis koeficientas) pažymiai.
Stojamasis egzaminas į šią programą bus vykdomas bendrai su kitomis aukštosiomis mokyklomis, vykdančiomis meno srities, dizaino studijų krypties studijų programas, pagal švietimo ir mokslo ministro patvirtintą stojamųjų egzaminų organizavimo ir vertinimo tvarką. Neišlaikę stojamojo egzamino stojantieji negalės dalyvauti konkurse į valstybės finansuojamas šios studijų programos vietas.
Tolimesnių studijų ir karjeros galimybės
Baigę studijas specialistai gebės kurti savarankiškus ar komandinius projektus bei kūrybiškai pateikti save darbdaviams ar klientams. Tapę profesionaliais interaktyvaus tinklo dizaineriais, jie galės dirbti tiek praktinį taikomąjį darbą, tiek dalyvauti šiuolaikinio meno procese. Absolventai galės specializuotis kaip interaktyviųjų medijų dizaineriai, animatoriai, kompiuterių menininkai bei vystyti savo gabumus ir plėsti žinias kitose srityse, tokiose kaip, pavyzdžiui, taikomoji ir verslo informatika. Interaktyvaus tinklo dizaino specialistai bus ruošiami taip, kad galėtų plėtoti inovacinę veiklą, kelti ir keisti kvalifikaciją, t.y., prisitaikytų prie nuolat kintančios globalios rinkos sąlygų.
Praktikos apibūdinimas
Programoje numatytų pažintinės (2 kreditai), kvalifikacinės (4 kreditai) ir priešdiplominės (4 kreditai) praktikų metu studentai privalo susipažinti su įvairiomis kultūros, meno, kūrybinių industrijų srityse veikiančiomis institucijomis bei organizacijomis, atlikti konkrečias su interaktyviu tinklo dizainu susijusias užduotis, bendradarbiauti su konkrečia institucija ar įmone ir dalyvauti įgyvendinant interaktyvaus tinklo dizaino projektus, susijusius su baigiamojo darbo tema. Studentams bus suteikiama laisvė pasirinkti organizacijas pagal jų interesus, gebėjimus bei pasirengimą. Numatyti kiekvienos srities praktikos koordinatoriai yra ne tik dėstytojai, bet ir savo srities profesionalai, turintys pakankamai praktinio darbo šiose srityse patirties, gebantys padėti studentams susiorientuoti, išsikelti mokymosi praktikos metu uždavinius, suvokti bei įsijungti į įvairių organizacijų darbo aplinką. Studentai privalo pateikti analitinio pobūdžio ataskaitą (baigdami pažintinę praktiką) arba kūrybinį darbą (baigdami kvalifikacinę ir priešdiplominę praktikas), kurių kokybę vertina praktikos vadovas.
Baigiamasis egzaminas
Įvykdę Interaktyvaus tinklo dizaino bakalauro studijų programą, studentai rengia baigiamuosius darbus, kurių temas renkasi iš meną ir technologijas jungiančių sričių -interaktyvaus tinklo dizaino, kūrybinių industrijų bei kitų. Jiems yra keliami aukšti meninio sprendimo, originalumo bei tinkamo viešo gynimo reikalavimai, kurie yra taikomi Lietuvos universitetuose. Gebėjimas analizuoti, kritiškai vertinti, lyginti, apibendrinti yra būtina sąlyga sėkmingam baigiamojo darbo parengimui. Baigiamiesiems darbams vadovauja atitinkamos srities dėstytojai, kuriuos laisvai pasirenka studentas. Baigiamuoju darbu studentas turi parodyti, kad sugeba formuluoti problemas, susijusias su jo studijų kryptimi, savarankiškai atlikti teorinį ir praktinį/empirinį tyrimą, taikyti tinkamus tyrimo metodus, tinkamai raštu ir žodžiu pateikti tyrimo medžiagą, aiškiai ir pagrįstai formuluoti tyrimų išvadas. Taip pat studentas turi pademonstruoti gebėjimą iškeltas teorines problemas praktiškai spręsti baigiamajame kūrybiniame darbe. Pastarasis turėtų atspindėti studento gebėjimus savarankiškai, profesionaliai ir kūrybiškai naudoti studijų metu įgytas meno ir IT žinias bei praktinius įgūdžius. Baigiamajam darbui skiriama 10 kreditų.
Šaltinis http://www.vdu.lt
_________________________________________________________________________________
Žodžiu šiis specialybės yra naujos ir pats jas neseniai tik atradau

p.s. forumas Naujųjų medijų menas http://www.studijos.lt/busimiems_studen ... opic/26517
Ten daug informacijos apie ją