Kūrinių publikavimas Video kūrėjų kampelis Sony Vegas pamokos

 Sony Vegas bazinė pamoka

Video kūrimo pamokos Sony Vegas programa

Standartinė ZxShade » 2011 Rgp 10, 03:15

Visų pirma mums reikia sukurti naują projektą. norėdami tai padaryti, einam i [File > New] (arba tiesiog Ctrl+N) ir matom sekantį langelį:

Paveikslėlis

Šitas langelis turi dar kelis langelius kuriuose jus galesit keisti projekto nustatymus.
Pakeiskit rezoliucija ir fps jeigu jie nesutampa su video failais kuriuos jūs naudosite.
Jeigu dabar užmiršot kažką pakeist, tai nereikia panikos. ieinam į [File > Properties] (Alt+Enter)
taigi jeigu viska padarėt kaip reikia, einam prie sekančio etapo musu AMV kurti.

Na va, turim mes savo projekta. dabar reikia pridėti 2 svarbiausius dalykus kuriuos turi turėti klipas. savaime aišku tai video ir garsas. Pasirenkam koki nors anime fragmentą. jeigu neturim fragmento, iškerpam, naudojant VirtualDub Mod. tai ikeliam juos į projektą naudojant [File > Import]. ta pati darom su muzika.
kaip default čia buvo pasirinktas fragmentas is 55-os serijos Naruto.

Paveikslėlis

kontroliuoti video grojimą programoje galima naudojant šituos mygtukus: Paveikslėlis. na o dabar ikeliam mūsų failus i timeline. tiesiog "pernešam" su pele ir viskas.

Paveikslėlis

kiekvienas idėtas failas užima savo layer. nors tai aišku nesvarbu, nes viename layer'e gali buti ir keleta video failų. tas pats liečia ir muziką.

Paveikslėlis

dabar iškils klausimas, kodėl įkeliant vieną failą jis užima 2 layerius??
atsakymas pats paprasčiausias, iskerpant klipuką is epizodo, palikom garsą. ir mūsų atvejų jį geriau istrinti. (nebent jeigu jis jums reikalingas tai aišku palikit). taigi ištrinam mums nereikalingą audio, (išrenkam, žymim, spaudžiam Delete)

dabar jums papasakosiu kaip nauduotis timeline kuriant klipus.

žymim pele mūsų ta video fragmentą ir traukiam pele ties jo ribos. turi atsirasti vietoj kursoro toks mažas symbolius kaip mažas ekranas su dvejais rodykliais i skirtingas puses. click ant peles ir traukiam į reiklaingą mums pusę. savaime aišku, kad traukiant į kairiąją pusę video fragmentas trumės ir atvirkščiai. Paveikslėlis

na kad galėtumem pažiūrėti ką mes čia prikūrėm, click į tą vietą, nuo kurios norim pradėti žiūrėti ir spaudžiam Play (space). norint sustabdyti ir grįžti į pradžią, spaudžiam Stop (space), tiesiog sustabdyti - Pause (enter).

Paveikslėlis
Paveikslėlis

norint pakeisti fragmento greitį, spaudžiam mouse 2 į norimą fragmentą ir einam į [Properties]. keičiam punkte Playback Rate. (mažiau - liečiau ir atvirkščiai)
norint kad mūsų fragmentas butų rodomas atvirkščiai (ta prasme nuo galo), tai mouse 2 ant reikiamo fragmento > reverse.

dabar kadro nustatymai.

Paveikslėlis

[Position] - keisti kadro dydi, judinti.
[Rotation] - sukinėti
norėdami daryti Mask, žymim sitą punktą. paskui išsirenkam Anchor Creation Tool (D) kurį galima rasti Tools sektore. ir toliau darom mūsų Masks.
NOTE: būtent kaip dirbti su Masks parašysiu kitame tutoriale kai aprašysiu darbą su After Effects, nes masking procesai Vegase ir AE beveik vienodi.

Effects. čia trumpai, nes viskas gana paprastai.

Paveikslėlis

Šitame langelyje išsirenkam reikiamą effektą ir "nešam" su pėle i reikiamą video fragmentą. pvz išsirinkom pixelate ir šitame langelyje galim juo manipuliuoti kaip mums reikia.

Paveikslėlis

jeigu paskui reikės išjungti koki nors efektą, tai tiesiog žymim ta maąa langelį prie jo pavadinimo.
kaip jau jūs turėjot pastebėti, yra dar toks langelis.

Paveikslėlis

jis reikalingas animacijai. tai daroma su rombais, kuriuos jus matote. taigi, išsirinkit vieną ir pakeiskit efekto nustatymus. "nuvažiuokit" toliau ir išsirinkit kitą ir ten pakeiskit efekto nustatymus. ir jau grojant video, matysit kaip keičiasi efektas. žodziu parodysiu paveiksliukais.

Paveikslėlis
pirmas rombas
Paveikslėlis
vieta tarp rombų
Paveikslėlis
antras rombas[COLOR="red"]TAIPOGI[/COLOR](nuo Moon):
Pastebėjau dažniausia naujokų klaidą ir ne tik, kurie nepadaro vienos smulkmenos sukūrę video, tai norejau pasidalinti. Ant kadro spaudžiam dešinį pelės mygtuką, nueinam į properties ir padarom Disable Resample ant kiekvieno atkirpto kadro.


Paveikslėlis

Tai butina tam, kad video netaptų ghosted like this:

Paveikslėlisna ir pagrindinis etapas kuri reikia pereiti, tai kai jau pabaigem klipą ir norim jį issaugoti. spaudžiam File > Render As.. spaudžiam Custom ir stebim sitą langą.

Paveikslėlis

išsirenkam "video" ir ten išsirenkam reikalingą formatą. geriausiai būtų uncompressed o po to, naudojant AMVsimple arba VirtualDub Mod galim spausti ir koduoti mūsų klipuką.
Spaudžiam OK, išsirenkam kur norim matyti mūsų failą ir bėgam į virtuvę .... gert arbata su sausainiais ir medituoti kol pasibaigs rendering

Na gale pakartosiu kad čia buvo tik baze naudojant Sony Vegas, ir kad jis turi dar daugiau visokių gerų ir reikalingų dalykelių, kuriuos jums reikes atrasti patiems, nes visada reikia tobulėti ir žiureti tik i priekį.. or smth like that.

Šaltinis: VideoEditing.lt
Vartotojo avataras
ZxShade
Naujokas
 
Pranešimai: 6
Taškai: 2

Reputacija: 0 Pridėti reputacijos taškąKūrinių publikavimas Video kūrėjų kampelis Sony Vegas pamokos

Prisijungti

Forumo stilius

Pasirinkimas:

Farming simulator 2019 mods